KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816312
nr 1581 6312
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Oljemålning, Gosse. Signerad, Daterad 1927. Olja på duk, 52x71 cm, yttermått inklusive ram: 64x83
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:43:13
27/11 20:17:22
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren